Sander gård ligger på nordøstsiden av Maridalsvannet. Denne oktoberdagen i 2004 var det fortsatt høstfarget løv på noen av trærne i dette bølgende kulturlandskapet.
TweetSauejordet ligger på sydsiden av Griniveien, og er vinterstid en populær tilførselsåre for skiløpere som skal inn i Bærumsmarka via Haga. Den første søndagen i advent var det imidlertid dårlig med skispor her.
Her skilles Murenveien og Ankerveien, som går opp til høyre. Legg merke til hvordan Ankerveien, som stod ferdig for drøyt 200 år siden, er bygget opp. Ved å ta opp dit, kommer man til Stein gård etter 2 km. Rett foran oss ligger Øverland, 1 km unna. Selv om det var grått denne siste søndagen i november, var det fint med en joggetur i dette området i dag.
Flotte forhold i marka. Det var en del tåke, men allikevel en meget idyllisk stemning. På veier og enkelte steder i terrenget var det isete og glatt. Skog med pigger løste dette problemet, og vi kunne gå trygt overalt.