Det går unna i bakkene ned Måneskinnsløypa, men denne karen tørket nok heller svetten. Oppoverbakkene er nemlig utmerket terreng for intervalltrening. Føreforholdene var det heller ingenting å si noe på denne torsdagsettermiddagen.
TweetEt sted oppi lia vest for Sognsvann møtes Måneskinnsløypa og Seniorløypa. Førstnevnte kommer bakfra til venstre for fotografens ståsted, og løypene fortsetter i samme trasé et stykke bortover i bildet. Utmerkede forhold i ettermiddag.
Lørenskog kommune prepper løypene fra Losby og Marikollen, og en januardag ble Djupdalsløypen testet. Den var i super stand og med flotte og slake bakker. Bildet er tatt like ved Djupdalshytta i skumringen. Djupdalsløypa går fra Mønevann NØ og opp Djupdalen, så sørover mot Setertjernstua, før den går nedover igjen via Badstudalen. Den passer glimrende både som helgerundtur og kveldstreningsrunde.
Mellom Nord-Elvåga og Nuggerud ligger den vesle grenda Bjørndalen (i Lørenskog) med flere småbruk, som et pust fra en svunnen tid. Litt lenger øst lå tidligere det vesle severingsstedet Elvågaseter. Idag var løypene nypreparerte og fine, både over jordene og i lysløypene fra henholdsvis Ellingsrud og Skårer til Mariholtet.