Som et alternativ til å starte skitur fra Stein gård, fungerer Steinsskogen gravlund ved foten av Gardlaushøgda utmerket. Det er gode parkeringsmuligheter her, og det maskinprepareres løype herfra og inn på løypen fra Stein gård (mot Skriverberget). Men nå er helgen avsluttet for de fleste skientusiaster siden mørket er like om hjørnet. Litt vanskelig fotolys, og isoverdien måtte settes opp til 3200 for å få tatt bildet.
TweetNordre Krokvann ligger omkranset av villmark - inne i Østmarka naturreservat. Vi ser innover (nordover) i det som kalles Nordre Krokvannskalven. Det er ettermiddag, sola flommer fortsatt, men ferdselen har stilnet av. Videre sørover har man løypene og skogreservatet for seg selv.
Til tross for sprengkulda myldret det av skiløpere på Mosjøen denne søndagen. Vi ser Tonekollen til høyre i bildet.
Her satt det nettopp en gjeng - nå er det blitt ledig plass i solskinnet! (Tips: Du finner benk og bord på østsiden av Steinbruvann, nesten helt i nord.)