Det var flott å sykle gjennom Nordmarka i dag. Et av høydepunktene var den fine utsikten fra nordsiden av Gjerdingen. Midt i bildet ser vi Hollendertangen der høstfargene har begynt å gjøre seg gjeldende. Til venstre for denne skimtes Gjerdingdammen. Det var ikke like god sikt herfra i vinter da bilde nr. 13254 ble tatt.
TweetDenne syklisten har syklet nordfra gjennom Sinnerdalen. Nå venter trillestien opp gjennom Bjønnputtdalen. Her var det vått, men slett ikke så ille når man tar de store nedbørsmengdene den siste tiden i betraktning. Bildet er tatt ved Store Sinnera.
Tverrsjøen er nå nedtappet på grunn av arbeider med demningen. Bilde nr. 12527 viser hvordan det ser ut her ved normal vannstand.
Det har regnet mye i Marka i det siste, og alle myrdrag er nå helt mettet med vann. Vi ser her ut mot Store Sinnera fra nord på en septemberdag det ikke regnet.