Slik skiføret er i Sørmarka nå i julen ,var det god tid til å se seg litt om på toppen. Utsikten var ikke på topp i disen, men varp (kasterøyser) og en Milorg-støtte er også verdt å ta med seg. Kjentmannspost 1994-96.
TweetNattens storm på Vestlandet var absolutt merkbar i Oslo-området, og her er et synlig bevis: En trippelgran har veltet over blåstien mot Mellomkollen. Rett ved lå det minst tre andre veltede grantrær, og vi så mange flere på veien opp.
Mange tar bildet FRA Mellomkollen, og her er et bilde AV kollen, med vakkert lys på himmelen bak. Det var litt is, litt bart og en del snø på stien opp Tømtekleivene i dag. Fotografen gikk med piggsko og følte seg trygg.
Alle maridalsalpene byr på fin utsikt, og slik var den fra Mellomkollen 2. juledag. Litt til venstre ser vi Dausjøen og noen av jordene i Maridalen, og midt i bildet skimtes Maridalsvannet.