Disse hestene bryr seg visst ikke så mye om skiløpere. De står traust og taust og tygger høy, mens fotografen går forbi på ski gjennom Nittedals kulturlandskap.
TweetDette skiltet har sett sine bedre dager, men det er morsomt å se slike gamle metallskilt innimellom dagens skilt av tre. Her ser det ut til at noen har ”fornyet” teksten med annen informasjon enn den opprinnelige. Skiltet står omtrent midtveis Nittedal på langs-løypa mellom Elnes og Slattum.
Å gå Nittedal på langs på ski kan gjøres både den veien pilen peker, eller motsatt vei. Du bestemmer! Skiltet står i bakken nedenfor Hakadal kirke.
Denne bakken må vel sies å være trygg også for små skiløpere. Starten ligger rett nedenfor matbutikken og postkontoret på Tøyenhaugen i Nittedal.