Til og med småjentene finner roen når de ser hester som beiter. Her fra jordene ved Tangen og Semsvannet.
TweetNordover fra Sonsveien stasjon går det en fin sykkelvei langs jernbanelinja. Dvs. - på størstedelen av strekningen til Hølen går den faktisk i selve jernbanetraseen - den gamle, vel og merke. Det er en lett sykkelvei gjennom skogen.
På dette stedet har det stått flere kirker opp gjennom tidene. Den som står her i dag, ble innviet 3. desember 2000. Den forrige brant ned 25. mai 1995.
Den gamle jernbanebrua i Hølen troner høyt over Såna (Hølenelva) og Store Strandgate. Brua ble bygget i 1879 og var i bruk fram til 1996, da ny bru, litt lenger nede i Hølendalen, ble tatt i bruk. Noen mener brua bør fjernes, mens andre mener den bør bevares, og brukes som sykkelvei.