Bjørke kirke ligger fint til på en liten høyde ved fylkesvei 120. Den er en av fire kirker i Nannestad. På den andre siden av veien går skiløypa.
TweetPreståsen skole er et fint utgangspunkt for skiturer i Nannestad. Rett på baksiden av skolen starter lysløypa. Løypa henger sammen med resten av løypenettet i bygda, så her er mulighetene mange.
Denne gjengen kan se fram til en fin tur gjennom løypenettet i Nannestad, for i dag er det supre forhold. Turen starter lysløypa fra Preståsen skole.
Scooterløypa fra Stryken til Nordvannet (Mago) var preparert og i supert stand denne flotte februardagen. Her er det meste av stigningene unnagjort og vi nærmer oss Nordvannet. Harestuvannet i bakgrunnen. Stor takk til løypebas Petter Biong for flotte løyper i hele området!