Scooterløypa som går fra Langtjern til Mosjøen er en skikkelig eventyrløype. Her nærmer vi oss Mosjøen.
TweetMaura skole er et fint utgangspunkt for den som vil ta seg en tur i løypene i Maura. Mange parkerer nedenfor skolen, og så er det bare noen få meter ut i løypa.
Det er vanskelig å skille ulvespor fra hundespor, men den store steglengden gjorde oss sikre på at det er østmarksulven som har travet over Eriksvann etter mildvære tidligere i uken. Vi så de samme sporene på Skålsjøen: to sett, det ene dyret litt mindre enn det andre, ut fra skogen, på tvers av skiløypa og videre inn i skogen under Liseterkollen.
De mye omtalte ulvene i Østmarka har satt sine tydelige mildværsspor over Eriksvann. Med et lite snødryss i ble det lett å studere avtrykket. Til venstre toppen av en skismøringsboks.