De lange løypetraseene i Hurummarka går i nord-sør-retning. Ved Svartvannsbekken er det en kort, men viktig tverrforbindelse. Her ser vi hovedløypa som går nordover mot Aklangen og Stikkvannshytta - og tverrforbindelsen mot Røedseterpytten inn til venstre.
TweetSnøen avslører dyrelivet, og her har haren hoppet i flere omganger over Skarvvann. Marka bød på fantastisk føre lørdag før palmesøndag.
Lørdag før palmesøndag opprant med strålende sol og et passe antall minusgrader. Fotografen vinker fra kryssingen av "Myllavidda", på vei gjennom Marka med overnatting under åpen himmel. Bedre kan det vel ikke bli?
For noen år siden ble Øvre Fjølhytta synlig fra Gråseterveien etter hogst. Nå er det tydelig at små grantrær tar innpå hytta igjen.