Mildværet tærer kraftig på snøen, og i dag er det ni plussgrader her ved løypestart på Rustad. Men det er fortsatt rikelig med snø. Man slipper å ta skiene på nakken før man kommer fram til oppkjørte spor, slik man må gjøre enkelte steder nå. Denne løypa fører opp til Nordåsen, som vi ser i bakgrunnen til venstre.
TweetHer i Jeppedalsvegen, like ovenfor Rustad barnehage, starter skiløypa som går fra Rustad og opp i Nordåsen. I vinter kan turfolket nyte godt av en utvidet parkeringsplass. Og i tillegg kan snuplassen i bakgrunnen benyttes til parkering i helgene.
Turens mål, Marifjell, er nådd. Nå er Trine Neverlien og Tom-Helge Butteberg på vei hjemover gjennom flotte løyper på Nordåsen.
I dag var det strålende, men litt skarpe forhold i løypa mellom Gørja og Kikut. Her fra passering Helgerendammen.