Nå som det lir mot slutten av sesongen, er det flere myrer og bekker som er åpne. Mange vann har dessuten utrygg is. I dag gikk det greit å komme seg tørrskodd over Trantjern, men med fortsatt godt vårvær blir iskryssing snart en risikosport man bør holde seg unna.
TweetBåde skiføret og varmegradene var på plass i løypa på sørsiden av Mylla i dag.
Solen tok bra i dag på Bislingflaka, nærmere 700 moh. Det var fint å gå i preparerte løyper her, men vel så bra var det å kunne gå utenfor løypene. Skaren bar fint, og det var bare å nyte tilværelsen.
Det går jevnt oppover de tre kilometerne fra Mylla (496 moh.) til Bislingen Fjellstue (691 moh.), men i dag var det fine spor på veien opp, både for de som gikk fristil (som fotografen) og for de som sverget til klister under skiene. I bakgrunnen ser vi mot Hadeland, med Hvalebykampen s karakteristiske profil midt i bildet.