Her ved Bjørkemoen møtes den lokale småveien (Lindebergvegen), den sterkt trafikkerte motorveien (E6) og Gardermobanen, der Flytoget haster mot Oslo Lufthavn.
TweetNår man drar til Gardermoen med bil eller tog, ser man landskapet "suse" flyktig forbi. Setter man seg derimot på sykkelen, får man en helt annen opplevelse av området. Her har vi E6 oppe til venstre, der trafikken går tett. På Isingrudvegen er det minimal trafikk. Syklisten på bildet er straks inne i Sørum kommune.
Rett øst for E6 ved Kløfta står dette skiltet, som viser at det er 41 kilometer å sykle til hovedstaden. Gang- og sykkelveien har litt redusert kvalitet akkurat på den strekningen vi ser på bildet, men det blir fort betydelig bedre.
Dette er Kjerkjevegen, og vi er på vei sørover mot Ullensaker kirke, rett før Kløfta.