Vennervann ligger 391 moh. og vest for Søndre Langevann, og er like vakkert å passere på tur, sommer som vinter.
TweetSiste søndag i årets august viste at sommeren fortsatt rår, nærmere 20 grader utpå dagen og friskt og frodig grønt i naturen. Bare røsslyng og blåbær viser at vi snart går over i september.
Bjørvann ligger helt nord i Hurum kommune - ja, så langt nord at nordenden (der bildet er tatt fra) så vidt stikker seg inn i Røyken. Noen gule blader vitner om at sommeren er på hell.
Vestbredden av Katnosa, fra Aklangen og ned til Katnosdammen, er en av våre favorittområder. Det går ingen stier her, og atkomst fra sjøsiden er definitvt lettest. Her er vi på en flott holme mellom Harpelandsvika og Fagervika. Og fisk ble det også.