Et lite slør av et rimlag i marka rundt Rausteinstjernet hvor ei tynn speilblank ishinne smilte i mot deg – ja, det er vakkert og feste blikket på. Det krydde av folk på stiene til Rausteinshytta i dag.
TweetRausteinshytta (820 moh.) åpnet sesongen i dag. Det ble gjort på en fantastisk flott høstdag hvor Totenåsen badet i sol. Noe vakrere enn dette den 15. november skal en lete lenge etter. Over 100 personer var innom hytta og kjøpte seg kaffe og vaffel på denne solrike søndagen.
Ved Heggelia var det kanskje bedre lys enn fiskelykke i dag. En kjølig og fin høstdag i Marka. Målte ned mot 2 kuldegrader på sykkel-computeren.
Novembersøndagen var skyfri i Bærumsmarka, og etter en kald natt lå det rim i skyggen mange steder. Men her på Ankerveien hadde solen fått godt tak, og gjorde det svært behagelig å ferdes her i randsonen av Bærumsmarka.