Ikke har denne høyden fått noe navn på kartet og heller ingen høydeangivelse, men jeg har jo sett opp på den på skitur underveis fra Øyangen mot Aurevann og Spålen. Bratt og kronlete opptur, mens tråkket ned gikk adskilling raskere.
TweetSola har ennu ikke fått tak, og disen ligger over elva fra Store-Sinnera mot Spålen, og gjør området trolsk og spennende.
I 1995 var fotografen med på dugnad for å gjøre Sinnerdammen om fra jakthytte til overnattingssted for DNT. Og ønsker man seg uberørt natur, så er dette stedet! Her er det ikke strøm og ei heller mobildekning, til gjengjeld er det sus fra elv og gammel skog og ivrig kvitring fra måltrost og flaggspett.
Milorg D-13 holdt blant annet til ved Fagerliseter og mottok natten mellom 22. og 23. februar 1945 et slipp med våpen og utstyr fra tre engelske fly midt i dagens naturvernområde Spålen-Katnosa i nærheten av Prekestolen.