Fra hytta ved demningen øst i Hauken (Vesleflåtan) er det fin utsikt mot Tupperen. På toppen er det spennende terreng, og der henger det også en kjentmannspost.
TweetPå den markerte åsen med det for de fleste ukjente navnet Tupperen er det spennende nordmarksterreng. Fra sørsiden er det utsikt mot Kuvelia, den skimtes i tåka.
Å finne blomstrende hvitveis i oktober står for fotografen som noe litt uvanlig. Disse smilte mot turfolket i ravinelandskapet på Gardermoen søndag. Kanskje var det trygge og gode vekstforhold under den lille gangbroen der de befant seg?
Rett sør for Oslo lufthavn på Gardermoen ligger et stort ravinelandskap. Her er det vilt og bratt, bortsett fra i bunnen, hvor bildet er tatt. Det er merket et par rundløyper, og stedet er "hot" blant kjentmannspostjegere for tiden. Det er fordi en av høstens nye poster er satt ut her, på stedet der et britisk fly styrtet i 1945.