I årenes løp har nok Katnosdemningen blitt vedlikeholdt og noe modernisert. Selve gråsteindemningen er beholdt, men tappeluka har fått betongvegger. Bunnluka er til høyre for denne. Etter den heller våte forsommeren er utløpet fra denne under vann, og det renner friskt i tappeluka.
TweetKatnosdemningen ble bygget i 1886, og bærer alderen med verdighet. Nedenfor demningen er det rester etter skåmur i krattet på østsiden av elva videre, og en lang og fortsatt ganske intakt skåmur på vestsiden. Den er litt spesiell, fordi det på toppen av den er boltet fast en rekke I-jern for å stabilisere muren. I Skarselva var det brukt fastboltede tømmerstokker i stedet, se bilde nr. 22624, ellers er det vanligvis ikke spor etter slike toppforsterkninger.
Det er grønt og veldig frodig i Marka nå, regnværet har nok gjort sitt. I dag blåste det fra nord, noe som var merkbart for undertegnede som syklet mot vinden. Det gikk betraktelig lettere hjem igjen. Ved Hakkloas bredd ble det en obligatorisk rast, som vanlig.
Her i lia på østsiden av Store Sandungen styrtet et amerikansk militærfly i desember 1959. Alle de fire om bord omkom. Flyet kom fra Fornebu og skulle til Ørland. I dag er det ingen deler å se, ei heller noe minnesmerke. Det er ingen vrakrester å finne eller noen synlige spor etter krasjen. For å markere stedet er det nå hengt ut en geocache, med utførlig tekst. I dag var det nydelig utsikt fra lia, mot Store Sandungen, øya Lauvtangen og med Sandungskollen bak til venstre.