På sydvestsiden har Kveldroshøgda så høye stup at skogen nedenfor ikke dekker utsikten. Her mot sydvest mot et myrparti med det idylliske Kveldrostjern. Det hadde gjort seg bra med en elg som drakk vann her, men i dagslys holder gjerne elgene seg unna åpne områder. Kveldroshøgda er vel verdt et besøk, kjentmannspost 2014-16.
TweetVi padler her over Røyrivann.
På en varm søndag i kronglete terreng var det godt med en dukkert i den lille Svartputten, som ligger mellom Midtkollen og Mellomkollen. Maridalsalpene har mye spennende terreng og egner seg godt for vanskelige turorienteringsposter, slik som de svarte postene i Stifinneren.
Den lille dammen nedenfor Midtstubakkene har fin rullesteinstrand og er et populært sted på varme dager. Vannet var overraskende kaldt.