Denne jenta stod på Ringsmyrene, ikke langt fra Løvlia, og ventet på resten av familien som ble liggende litt bak med pulk og det hele opp bakkene fra Damtjern. I likhet med oss andre fikk de oppleve en fantastisk dag i Marka.
TweetNærmere sydenden av Kolsåsmassivet enn stupene på bilde nr. 28501 ligger det enda et område med stup og tilløp til pinakler. På den smale ryggen ovenfor dette, på bildet omtrent rett ned for toppen av masta på Kolsås, ligger en av de fire bygdeborgene på Kolsås, den navnløse og minst kjente, se bilde nr. 14969 og bilde nr. 21667 og etterfølgende bilder. Lenger mot syd (til venstre i bildet) er taket på KIF-hytta synlig.
Mellom Gråmagan og sydenden av Kolsåsmassivet ligger dette området med stup og tilløp til pinakler. Dette er også et krevende og mye brukt område til klatring med boltesatte ruter, se f.eks. bilde nr. 17113.
Nå når det er snødekke på taket på den gamle Dalbolåven, er det lett å se hvor salrygget den er. Her er det ikke bare taket som gir etter, men også selve fundamentet til låven har ugjort seg. I bakgrunnen til venstre troner bygdeborgen Gråmagan, til høyre østsiden av Nordre Kolsås.