Løype 455 fra Tverrsjøstallen til Spålen er ofte et godt alternativ for den som vil sørover etter å ha tatt skibussen til Mylla. Der kan man oppleve slike scener som denne hvor løypa gjør en sving rundt Øvre Sinnerputten. At skituren da forlenges noen hundre meter, er det neppe noen som har noe i mot.
TweetLøype 455 fra Tverrsjøstallen til Spålen er ofte et godt alternativ for den som vil sørover etter å ha tatt skibussen til Mylla. Så også denne kalde søndagen i januar, hvor minst 10 kalde grader får frostrøyken til å stå fra elveløpet like nord for Spålen. Men det totale fraværet av vind og skyer gjorde at det likevel var behagelig å ta matpakken ute ved bredden av Spålen.
I dag ble det kjørt opp ny løype mellom Almelihaugen og Steinsjøen. Det ble kjørt med traktor med Skjeldalfres. Dermed er det forbindelse mellom løypenettet i Feiring og på Totenåsen. Bildet er tatt ved Kleivtjennet.
Vakkert i minus tolv ved Skjærsjødammen i ettermiddag.