Dette skal ha vært motholdsloddet på taubanen, men alt treverket er råtnet bort. Bare rustent stål og steiner igjen. Strammestasjonen er kjentmannspost i perioden 2018 til 2021.
TweetBrua er ikke i bruk, men den slitne kaffeboksen på venstre side minnet meg på en historie fra da jeg var liten. To onkler av meg skulle på fisketur, de hadde laget to hermetikkbokser som den på bildet, en til kaffe og en til mark. Fisketuren gikk greit, de hadde bra med brennevin med også. Frokosten dagen derpå var sånn passe, og de var litt ugne. Stemningen ble ikke særlig god da de skulle fiske, og ikke fant markboksen. Men fant ut at de plutselig hadde fått to kaffebokser!
Under krigen var ikke veien bygget, og hytta ligger bare noen få meter fra veien, men syns ikke. Kjekt med kjentmann også her.
Stien til milorghytta HQ er ikke veldig tydelig.