Det er et utall små og litt større veier, alle egnet for sykling, på Prestemoen (eller Prestmoen som det står på noen kart). Det gule merket er for Bedriftsidrettens 10 på topp, og viser løypa rundt. I år er det bare digital registrering.
TweetKornet står modent, og vi skimter Ask gods. Bildet er tatt fra Prestemoen/Snyta. Og jeg la om sykkelrute, og slapp faktisk å bli våt.
Det er vår, og en av de mest fotograferte eldre bygningene i Ringerike, står fortsatt. Men den ble revet i september i 2018. Huset hadde forfalt i mange år, og var ikke mulig å redde. Du ser på treet som står ved siden av, at det er er gammelt hus. Storelva går bak huset, og vi ser Hvervenmoen i bakgrunnen.
En flott forsommerdag ved Busund bru, der vi ser Prestemoen på den andre siden av Storelva. Elva er flomstor, og vannet går et stykke innover åkeren. Gården Busund ligger rett bak den lille åskammen. Bilde er for øvrig tatt den første dagen på 12 dagers-turen min rundt Tyrifjorden, som gikk gjennom Holleia, Finnemarka, Vestmarka og Krokskogen.