Løypa over Vestergyllen ble preparert natt til langfredag, for siste gang denne sesongen. Her går løypa forbi Engersetra.
TweetDryppet ved Karismyr har blitt til en liten bekk av smeltevann, som har tæret hull på vinterens iskappe på et par steder. De bynære områdene av Østmarka er omtrent fri for snø og med bare litt is i skiløypene, og fotgjengere og syklister kan nyte våren.
I løyper med trær tett på, begynner det å bli en del bøss, spesielt etter litt vind de siste dagene. Foreløpig er det ikke så ille som på bilde nr. 14151 fra 2011, men man må likevel regne med litt rusk og rask i sporene nå i april. Opp fra Skoglund, der Bærum preparerte i går, var det imidlertid tilnærmet bøssfritt påskeaften. En flott vårtur fra Skoglund nå, er løypa rundt Svartvann via Mikkelsbonn, med en mulig avstikker opp til Grønland. Bildet er tatt fra sør, i retning Skoglund.
Dette var alle som gikk av på Stryken stasjon denne påskeaftens morgen, i tillegg til undertegnede. Litt overraskende, siden løypa til Trehørningen var kjørt i går.