I dag stod fiske i Åssjøen på programmet, og resultatet ble en pen abbor. Men magert utbytte til tross, så ble det en fin dag ved rasteplassen foran vakre Åssjøsetra.
TweetGjerdingen er tappet ned nesten 7 meter pga reparasjoner av tunellen mellom Gjerdingen og Daltjuven. Det er heldigvis laget passasje for turfolket på denne meget brukte trillestien for syklister på vei gjennom Marka fra nord til syd.
Området rundt Sandvikshytta er nå snauhogd, og landskapet har endret karakter med bedre utsikt i alle retninger. Men stien langs land er foreløpig nesten ufremkommelig pga. toppbrekkene som følge av isingen på trærne i vinter.
Mange - likhet med fotografen - holder Katnosa for å være det vakreste vannet i Marka, og i dag var det nok av ting som støttet denne oppfatningen.