Skiforeningens vårtur til Lygna og Åstjern var et populært tiltak - en full buss med nesten seksti personer der de fleste gikk nordover mot Åstjern, men noen gikk faktisk helt til Oslo også!
TweetVi er i ferd med å begi oss opp den bratte bakken i Åstjernrunden opp mot Kjølvegen. Før vi har nådd toppen har vi gått opp 100 høydemetere i løpet av en distanse på 500 meter. Der opp venter det oss en Panoramautsikt mot Hallingdal og Valdres !
Bildet er tatt akkurat idet vi har passert løypekrysset på toppen av Åstjernrunden hvor vi er på veg videre langs Kjølvegen mot Høgkorsplassen. Til venstre ser vi den bratte løypa som går ned til Åstjernsstua. Vi skimter også den snødekte isen på Åstjernet (575 moh.) i venstre bildekant. Åsene vi skimter langt der fremme er mot Kvitingen og Glåmhaugen som Gjøvik - Osloløypa går over.
På en liten myr mellom Seksputtene og Langvassbrenna var vi helt alene på en fantastisk dag. Vi er heldige som har ski; skogens konge synker litt lengre ned enn oss.