Ikke lett å ta seg frem langs Loka i dag, det var flom i elva fra Storflåtan og Loka er oversvømmet og vi måtte gå inn i skogen og krongle oss frem. Vi ser Oppkuvmassivet i bakgrunnen.
TweetSelv om det i dag var opp mot 20 grader, utsprunget bjerk og grønt gress i lavlandet, var det gode forhold for en maiskitur i traktene opp mot Oppkuven. Over 1 meter sne! Det er bare 2 uker til 17. mai, så det skulle ligge bra an til å gå på ski på nasjonaldagen her!
Det er bra med sne nord for Lysedammene, og disse skiløperne tok en avstikker fra Heggeliveien og gikk inn i terrenget ved foten av Gopletjernsåsen. Her var ski det beste fremkomstmiddelet.
Nye Heggelivei er fortsatt helt grei å gå på ski på. Litt isete det første stykket ved Lysedammene, men så blir forholdene bedre og bedre. Bildet er tatt øst for Midtre Lysedam, og vi ser Hornet i bakgrunnen.