I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Solen har gått ned, og pastellfargene har overtatt landskap og himmel for en stakket stund. Bildet er tatt i løypen mellom Lygna og Lushaughytta, på Skarvåsen.
Se på bildetI kveld var det to plussgrader i Lygna-området, men løypene var i meget god stand.
Se på bildetMye mildvær har gjort at det er dårlig skiføre i forhold til årstiden mange steder. Men her på Lygna er det bra forhold. Bildet er tatt mellom Lygnasæter og Lushaugen.
Se på bildetVinterferie på Hadeland er deilig - ingen i løypene på hverdagene og fantastiske løyper i et fantastisk langrennsterreng. Her nyter Silje skøyteforholdene på vei fra Lygnasæter opp på Skarvåsen.
Se på bildetDet fantastiske skiterrenget syd for Lygna viste seg fra sin beste side på årets første skisøndag - sol, nypreppede løyper og behagelige -10 grader på Lushaughytta.
Se på bildetTomas Lunde Jensen strekker ut i traseen mellom Lushaughytta og Lygna. Det var flott her i solskinnet denne maidagen, og skaren bar hele dagen. I bakgrunnen ser vi Lushaugen (812 moh.).
Se på bildetFine løyper og godt føre oppover Skarvåsen. Mange tok turen fra Lygna til Lushaughytta i dag - i ca tre minus.
Se på bildetOmrådet mellom Lygna og Lushaugen er uten tvil Markas høyestliggende, og platået her går opp mot 740 m.o.h. Terrenget er glimrende for skiløping med lange myrpartier og små koller og åsrygger som løypene smyger seg rundt. Bildet er tatt et par hundre meter fra Lushaughytta.
Se på bildetPlatået mellom Lygna og Lushaugen ligger på over 700 m.o.h. og er snøsikkert. I dag var det -3 og silkeføre i nypreppete spor, takket være Øståsen skiløyper som prepper her oppe.
Se på bildetDette er en bred løype med mye trafikk på fine vinterdager.
Se på bildet10 bilder vist.