I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
I Østmarka er det fortsatt ikke skiføre, men lett å oppleve flotte naturopplevelser likevel. Her stråler solen gjennom skogen og finner veien nesten helt frem til trappen på Rustadsaga.
Se på bildetSom på de andre stuene i Marka er serveringen på Rustadsaga upåklagelig. Tipper det begynner å romle i de fleste mager når målet nærmer seg.
Se på bildetMildværet tok raskt og effektivt skiføret i Nøklevann-området. Det var ikke vanskelig å se eller høre hvor det tok veien: Skraperudbekken hadde uvanlig stor vintervannføring denne januardagen.
Se på bildetFlott september-søndag ved Rustadsaga - fint å sitte ute i dag.
Se på bildetHer ved denne elva mellom Nøklevann og Skraperudtjern var det en gang et sagbruk. Trolig har det vært sagbruksdrift her helt tilbake til 1700-tallet. Saga ble drevet med vasshjul fram til 1914, da en dampmaskin/lokomobil tok over. En ny sag ble reist nærmere Nøklevann i 1919. Saga ble bygd om til elektrisk drift i 1937. Sagbruket ble nedlagt in 1954.
Se på bildetRustadsaga er et yndig startsted for både ski-, fot- og sykketurer innover Østmarka. Bildet viser "fotografen" en sommerkveld ved Rustadsaga(så bildet er tatt av hennes mann).
Se på bildetMange starter eller avslutter turen i Østmarka her på Rustadsaga, vakkert beliggende like sør for Nøklevann.
Se på bildet8 bilder vist.