I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Det er en drøm å gå på ski under slike forhold, ikke langt unna Osbakken, der litt vafler venter. Dag 2 på turen fra Hunndalen og hjem til Sundvollen.
Se på bildetMange har kommet med bil, andre på sykkel. Osbakken Kafé og Pensjonat er et populært turmål vest for Raufoss.
Se på bildetOsbakken Kafé og Pensjonat, opprinnelig en damvokterbolig fra 1892, ligger idyllisk til like ved Skumsjøen.
Se på bildetBreiskallen sportsklubb – skigruppa/løypekjøring - har i løpet av 2015, ved hjelp av støtte fra hytteeierne rundt Skumsjøen, lokale firmaer og privatpersoner, anskaffet midler og materialer til å bygge garasje til scooteren og anskaffet en ny snøscooter. Vi i sportsklubben er imponert over den støtten vi har fått, og skal gjøre vårt beste for å gjengjelde den med fine skiløyper når det blir snøforhold til det. En løypetrasé fra Stokkhyttakrysset i skogsbilvei mot Ødegardsetra – Kjøyvemyra er også lagt inn som ny trasé for Breiskallen. Vi ønsker alle en fin skivinter 2016.
Se på bildetI dag ble det kjørt opp løyper på skogsbilveier i Vardalsåsen. Bra forhold, men litt tidlig for nyskiene. Her er scooteren tilbake ved Osbakken.
Se på bildetDet var enkelt å smøre ski denne fredagsmorgenen: Med rundt ti minusgrader gikk det i blå nyanser. Denne gjengen fra Vandregruppa i DNT er klare for første etappe langs skiruten Gjøvik-Oslo: Fra Osbakken ved Skumsjøen nordvest for Raufoss til Lygna.
Se på bildetDet mangler ikke på løypeskiltstaker og anvisninger på Toten. Her ved Osbakken går det løyper i flere retninger så det er bare å velge. Men det var ikke alle disse som var preparert i dag ..
Se på bildetDet var mange gjester på Osbakken i dag, og flere skiturister ute. Med preppa løyper på begge sider av Skumsjøen var det rike muligheter for skiturer herfra.
Se på bildetFra Osbakken ved Skumsjøen følger du skilting, går du over demningen, følger veien mot høyre frem til parkeringsplassen. Derfra er det skiltet videre.
Se på bildetMange muligheter her, men først må det komme sne!
Se på bildet10 bilder vist.