I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Flott velholdt vei, selv om ei buske har tippet inn i veien. Våren er flott.
Se på bildetDette er en del av Bjerkesirkelen. Mulighet til å ta å ta en rast.
Se på bildetHøsten har kommet til Linderud gård. Parken som hører til gården, er åpen for publikum på søndager. I dag måtte vi nøye oss med å kikke inn oppkjørselen.
Se på bildetLett regn, to-tre varmegrader og temmelig mørkt var det ved Linderud i ettermiddag. Likevel, skogsbilveiene i området var fine å ferdes på. Bildet er tatt med en eksponeringstid på seks sekunder.
Se på bildetSolen har så vidt stått opp over Krigsskolen på Linderud, og det var en kald start på turen inn i Lillomarka. Men vakkert var det med rød sol over hvitrimete trær og mark.
Se på bildetDet var grått ved utfartsparkeringen på Linderud i formiddag. Likevel var det da noen som valgte å gå på tur herfra i dag selv om novembertåken lå tykk oppe på Årvollåsen.
Se på bildetHer, i enden av Utfartsveien, starter lysløypen fra Linderud innover i Lillomarka. Det er Oslo kommune som prepper herfra.
Se på bildet8 bilder vist.