Bruk skjemaet under til å søke etter bilder og sortere resultatet. Merk at det er mange kombinasjoner som ikke vil gi resultat. Resultatet vises i bildeslideshowet og i tabell under skjemaet. Slideshowet spiller av seg selv hvis muspekeren holdes utenfor bildet.
En god del biler på parkeringsplassen i Glitredumpa i dag. Løypa herfra og opp til Kirkebyvangen er i år utbedret og stedvis omlagt. Turen oppover lia var tidligere en endeløs fiskebeinsbakken og nedturen en enda mer endeløs nedoverbakke hvor man helst ønsket seg anker. I dag er det innlagt flatere partier som gjør turen både opp og ned mer variert.
Nydelige forhold i alle løyper på sørøst- og østsiden av Østmarka. Kølabånn, nordøst for gårdene Børter og Ekeberg, var plass, men ble eget gårdsbruk som var bebodd til rundt 1955. I noen år drev skiforeningens lokalutvalg i Enebakk vinterservering i den nokså skakke stua innunder Vardåsen.
Gapahuken ved Bikkjetjern i Fudalen (mellom Klokkertorget og Hellertjerna) ble laftet opp av enebakkingen Nils Wiik i 2008. Da var han mange og åtti år. Det er også Nils som har bygget Vikstjernskoia, og huken ved Bindingsvann. Sprek kar! Han er den eldste deltaker som har gått Flyktningeruta gjennom Østmarka, i en alder av 86 år (i 2006).
I den sørøstre delen av Østmarka, i Enebakk, finner vi topp preparerte løyper og fine rundturmuligheter, med start fra Streifinn ved Flateby, Haugstein eller fra Herredshuset i Kirkebygda. Litt vest for Revetorget (mellom Skillebekk og Fudalen) går løypa i en hestesko mot nord. Bildet er tatt nordover. Litt lenger framme i løypa er det utsikt til østsiden av Øyeren. Terrenget minner mer om Nordmarka enn Østmarka. Dette er en del av turforslaget som kalles "Finlandsrunden".
Fra Løvlia går det en herlig scooterløype via Huken seter og opp på Gyrihaugen. Selv om det er bratt på slutten, er det ikke vanskelig å komme seg opp på toppen når forholdene er så gode som nå med mye sne og flott preparering. Rett under toppen er traseen ganske smal, men morsom og spennende der den går gjennom dette gjelet. Bildet er tatt i nedstigningsretningen.
Løypene i området rundt Kirkebyvangen er denne sesongen omlagt. Dette gjelder løypa 240 Glitre-Kirkebyvangen og løype 157 Kirkebyvangen-Hakkim, som begge er omlagt på flere strekninger. Krysset på Kirkebyvangen er i den forbindelse flyttet ca. 200 meter mot sørvest.