Bruk skjemaet under til å søke etter bilder og sortere resultatet. Merk at det er mange kombinasjoner som ikke vil gi resultat. Resultatet vises i bildeslideshowet og i tabell under skjemaet. Slideshowet spiller av seg selv hvis muspekeren holdes utenfor bildet.
Det er en stund siden løypen fra Frøshaug til Djupdalen har vært preparert, og jeg fant en god forklaring på det. Etter å ha manøvrert meg nedover fra Frøshaug gjennom tung, våt sne, noe som også inkluderte å krysse en temmelig livlig bekk som løp på tvers av traseen, stod jeg nede ved Isielva. Elven gikk åpen med ganske heftig vannføring. På bildet kan det se ut som om det var liten avstand mellom breddene, men sneskavlene i elven ga etter da jeg forsøkte å komme ut på dem. Dermed var det av med ski, skistøvler og sokker, og det ble vading over elven, som gikk godt over knærne. Kan love at det var kaldt, både vading og barbeint trasking i sneen! Så elven bærer sitt navn med rette: Is-i-elva.
Mens det regnet i lavereliggende strøk i dag, snedde det på Krokskogen. Inger Johanne Hafnor (t.v.) og Birgit Wold benyttet de fine forholdene til å ta en treningstur tur/retur Løvlia fra Kleivstua. De hadde smurt med VR60, noe som fungerte bra her i Grenadertraseen. Fotografen benyttet zeroski, og det var innertier i dag. Bildet er tatt ved løypekrysset rett vest for Fjellstadhytta.
Jo, det så ut til at han var på riktig vei, denne skiløperen. En kontroll av løypeskiltet her ved løypedelet nord for Bukkebekken rett vest for Fjellstadhytta var nok likevel greit å foreta. Grenadertraseen var gått opp både i retning Fjellseter og Kleivstua. Løypa inn til venstre var ikke det, men den ble scooterkjørt til Stormyrtjern for et par dager siden.
For tredje året på rad oppholder en spillgal tiur seg i eller like ved skiløypa mellom Kinna og Vingerdalstua. Midt på dagen i dag holdt den til i tett granskog like ved løypa, slik at den ikke var så lett å se for den som bare hastet forbi. Men for den som vet hvor en skal stoppe og lytte, var den ikke vanskelig å lokalisere. På bildet står tiuren 10-15 meter fra skiløypa.