Bruk skjemaet under til å søke etter bilder og sortere resultatet. Merk at det er mange kombinasjoner som ikke vil gi resultat. Resultatet vises i bildeslideshowet og i tabell under skjemaet. Slideshowet spiller av seg selv hvis muspekeren holdes utenfor bildet.
Hele veien fra Ullevålsæter til Gaustad var det bra løyper. Kanskje de beste på hele turen. Litt irriterende med de som går på bena, men her hadde Bymiljøetaten gjort en bra jobb! Tåken kom ved Store Åklungen, men frem til da var det sol fra Besserud og gjennom hele Marka.
Det var folksomt på og ved Burudvann denne søndagen i januar. Det var mange pilkere, hundeluftere og folk til fots på isen. På land var det mange bål og folk som rastet. På Burudodden er det bord og benker. Noen hvilte i hengekøyer. Dette er også et populært overnattingssted. Det er toalett ved badeplassen i nærheten.
Først traff jeg Ane og Knut Arild like ved Langmyr da de skulle til Tryvannstua for å sjekke hvordan servingen er der. Deretter traff jeg dem like etter Slakteren da de var på vei opp til Blankvannsbråtan. De var fornøyde med servingen på Tryvannstua og har tro på at det nye vertskapet kan få til en bra stue. Vi snakket selvfølgelig begge gangene om hvor lite folk det var på ski og var samstemte i at det var synd folk ikke kom seg ut i det fine været og løypene, som er bedre enn mange tydeligvis tror. Man må se litt lengre enn om løypa er grønn eller ikke på kartet. Videre snakket vi om artiklene i Aftenposten og A-magasinet. Jeg har truffet begge to eller en av dem overalt i hele Marka på ulike steder, og de er begge ute mer enn de fleste, og på alle tider av døgnet.
Denne gapahuken nordøst for Burudvann har fantastisk utsikt over vannet, Lommedalen og mye mer, og det er god plass i den. Den er bygget av Lions på Bærums verk, og er et populært turmål for barnefamilier. Turen kan starte fra parkeringsplassen ved Burudvann. Store deler av turen går på grusvei, men den siste delen går på sti.
Med referanse til bilde nr. 38769 fra forrige søndag, var det ennå færre folk ute i dag, og heller ikke inne på Kikutstua. Muligens pga. tåken som lå nede i byen, men ved å utvise litt forsiktighet i nedoverbakkene, er det ingen problemer med å ha en fin skitur. Det er litt mars-stemning med harde løyper og en sol som varmer.
Trulsrudfossen skal ligge nedstrøms Løkkafossen, så da ender jakten på den der uten resultat. Løkkafossen har nå fått ispanser, men strømmende vann er fortsatt synlig gjennom isen. Fossen er utrydningstruet, fordi den delvis går gjennom restene av en demning fra 1898 som NVE mener er en sikkerhetsrisiko. Demningsresten til venstre i bildet, den prioriterte fløtningsrenna for Bærums Verk til høyre.
Det var tåke ved Østernvannsvingen, der dagens skitur startet, men oppe på Abborvannsveien kom solen, og det var virkelig flott i høyden. Føret var bra, men det var en del småstein og grus i løypa på vestsiden av Triungsvann. Derfra og frem til Eiksbakkhytta var det overraskende bra.
Ifølge “Vassdragsbeskrivelse Lomma 2017” skal Trulsrudfossen ligge oppstrøms Trulsrudholmen. Veien ned til Trulsrudholmen heter riktig nok Fossbergjordet, men hvor på bildet er fossen? Vinterstid er det ingen formasjoner som tyder på en foss, og sommerstid var det også bare stryk her, riktig nok ved ganske liten vannføring, se bilde nr. 38846.
Lomma har stort sett gravd seg ned i terrenget, men syd for Bærum Golfklubbs bane har den i årenes løp laget en elvesving og lagt opp et flatt parti 140 meter bredt og 400 meter langt. Bildet viser flaten sett fra nord. Under snøen skjuler det seg en 9-hulls golfbane, se bilde nr. 38844.